Zde je pár tipů na výlety a zábavu v blízkém okolí

Zábava

Peklo Čertovina, Strašidelný zámek Draxmoor, westernové městečko Šiklův mlýn, Robinson park Jihlava, Zoo Jihlava, River bowling VM, Wellness Beauty&Beast VM, minigolf Beauty&Beast VM, bikepark a půjčovna tříkolek SKI areál Fajtův kopec.

Koupání

Koupaliště Velké Meziříčí, aquapark Třebíč Laguna, plavecký areál Třebíč – Polanka, koupaliště Šiklův Mlýn, Dalešická přehrada, lom Vápenka Nová Ves, lom Dolní Rožínka, Palečkovy rybníky, rybníky Lalůvky

Turistika

Zámek ve Velkém Meziříčí byl původně postaven jako románský hrad a pochází již z první poloviny 13.století. Balinské údolí vybízí k nenáročným výletům jak pěším, tak cyklistickým, v zimních měsících při dobrých podmínkách také běžkařským. Rozhledna na Fajtově kopci má celkovou výšku 36m, na její vyhlídku vede 175 schodů a nabízí nevšední výhledy nejen na město v údolí, ale i do širokého okolí. Českomoravská vrchovina je oblast v jižní části České vysočiny. Rozsáhlá vrchovina se zvlněnými kopci nabízí turistické trasy a daleké výhledy. Mezi nejvíce navštěvované patří Devět skal, Železné hory, Žďárské vrchy.

Zimní sporty

Sjezdovka s umělým sněhem SKI areál Fajtův kopec Velké Meziříčí.
SKI areál Harusák, SKI areál v Novém Městě na Moravě se sedačkovou lanovkou. Lyžařský areál Luka nad Jihlavou se nachází v nadmořské výšce 554 metrů a tvoří ho jeden svah dlouhý 660 metrů. O přepravu se stará čtyřsedačková lanovka.

Pokud to sněhová pokrývka dovolí, mohou se běžkaři kolem Velkého Meziříčí vydat na dvě běžecké tratě. První trasa vede z Fajtova kopce přes Ambrožné až do Ronova. Druhá potom z Balinského údolí do Uhřínova. Obě tratě mají kolem patnácti kilometrů.

Bruslení

Veřejné bruslení na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.

poslat dotaz